Ułatwienia dostępu

Nowa Wola 95,
21-107 Serniki

(81) 85 106 41
nowawola7(at)wp.pl

Godło Polski

Gmina Serniki

Jan Kochanowski

Egzamin ósmoklasisty

Wyniki Rekrutacji

|
Magdalena Miac

W związku z zakończeniem pierwszego etapu rekrutacji dzieci do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2026/2027

Komisja Rekrutacyjna dokonała pozytywnego rozpatrzenia kart zgłoszeń, które wpłynęły w okresie od 2.03.2026 do 19.03.2026 r.

 

Zakwalifikowanych zostało do oddziału przedszkolnego: rocznik 2020 – 7 dzieci, rocznik 2021 - 4 dzieci, Łącznie 11 dzieci.

 

Do klasy pierwszej: rocznik 2019 – 9 dzieci. Listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej zostały

wywieszone na drzwiach szkoły.

 

Rodziców dzieci zakwalifikowanych prosimy o potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego bądź klasy I.

Druki dostępne w sekretariacie szkoły.

Przyjmowanie wniosków w postępowaniu uzupełniającym do klasy I odbędzie się w dniach od 04.05.2026 r. do 22.05.2026 r.

Wypełnione wnioski prosimy dostarczyć do sekretariatu szkoły lub wysyłać pocztą tradycyjną na adres :

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli , Nowa Wola 95, 21-107 Serniki .

Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły: spnowawola.pl .

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

|
Iwona Biała

 

 

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia 19 marca nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Pisankę Wielkanocną. Ten świąteczny konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0–III oraz klasy IV–VIII.

Na konkurs wpłynęło łącznie 69 prac, w tym aż 57 w kategorii klas młodszych. Wszystkie pisanki zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz bogactwem zastosowanych technik, co sprawiło, że wybór laureatów nie był łatwy.

Bardzo miło jest nam ogłosić, że I miejsce w kategorii klas IV–VIII zdobył uczeń naszej szkoły – Krystian Wronowski z klasy VII, który swoją pisankę wykonał w tradycyjnej, dawnej technice pisania woskiem. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Wszystkie konkursowe prace zostały wyeksponowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sernikach, gdzie można je podziwiać i czerpać inspirację z twórczości młodych artystów.

 

Jak radzić sobie z emocjami? – warsztaty dla uczniów klas IV–VIII

|
Barbara Zarębska-Wronowska

   17 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Jak radzić sobie z emocjami?”, skierowane do uczniów klas IV–VIII. Ich celem było rozwijanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz wyrażania emocji w sposób bezpieczny i akceptowalny społecznie.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym są emocje i jaką pełnią rolę w codziennym życiu. Rozmawiali o tym, że wszystkie emocje – zarówno przyjemne, jak i trudne – są potrzebne i naturalne. Uczyli się także, jak radzić sobie z takimi uczuciami jak złość, smutek czy stres.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznali różne sposoby regulowania emocji, m.in. techniki oddechowe, metody relaksacyjne oraz sposoby wyrażania uczuć poprzez rozmowę czy aktywność fizyczną. Zajęcia miały charakter praktyczny – uczniowie chętnie brali udział w ćwiczeniach i dzielili się swoimi doświadczeniami.

Warsztaty były okazją do lepszego poznania siebie oraz rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych, które są niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

|
Olga Adamek

         W dniu 18 marca 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

        Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz zasad postępowania na wypadek pożaru.

     W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Serniki. I grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych klasy I - IV, zaś II grupę uczniowie klas V - VIII. Uczestnicy obu grup rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Laura Pydyś kl. II, Oliwia Sagan kl. III, Kacper Myk kl. IV, Emilia Dobrowolska kl. VI, Marcel Chodun kl. VII i Mateusz Mazurek kl. VIII.

Ogromny sukces osiągnęli: LAURA PYDYŚ - II miejsce w 1 grupie i MATEUSZ MAZUREK  - III miejsce w 2 grupie.

Gratulujemy wspaniałych wyników i udziału w turnieju.

I GMINNY TURNIEJ SZACHOWY

|
Olga Adamek

W jaki sposób gra w szachy wpływa na Twój rozwój? - Sklep Maturalny         

        16 marca 2026 roku nasi uczniowie brali udział w I Gminnym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Serniki. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas III-VIII ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Głównym celem spotkania była popularyzacja królewskiej gry, która poprawia pamięć, koncentrację, logiczne myślenie i kreatywność.

Naszą szkołę godnie reprezentowali: Igor Gołębowski, Mateusz Mazurek, Kuba Falkowicz, Franciszek Gryzio i Tomasz Iwanicki.