Ułatwienia dostępu

Nowa Wola 95,
21-107 Serniki

(81) 85 106 41
nowawola7(at)wp.pl

Absolwenci...

|
Urszula Mazurek
Odsłony: 1908

Dnia 15 czerwca 2015r. gościliśmy  kolejnego absolwenta naszej szkoły.Nasze zaproszenie przyjął Michał Dziubicki, absolwent z 1998 roku. Michał Dziubicki trenował taekwondo ( koreańska sztuka walki) przez ponad piętnaście lat w Lewarcie Lubartów.Karierę zawodniczą rozpoczął w wieku dwunastu lat. Należał do kadry narodowej, z którą  zdobywał medale indywidualnie i drużynowo mistrzostw Europy i Świata. Zwiedził prawie cały świat (kraje Europy   takie jak Niemcy, Rosja, Szwecja, Finlandia, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Anglia, Słowenia, Włochy, ChorwacjaRumunia oraz min. Stany Zjednoczone, Kanadę, Argentynę) reprezentując barwy Polski.  Wielokrotnie stawał  na podium mistrzostw Polski, Europyi Świata w walkach w kategorii do 71 kg.

Mieliśmy okazję podziwiać puchary i medale zdobyte w różnych zawodach oraz obejrzeć obok (strój taekwondo), w którym Michał Dziubicki walczył na matach całego świata.

Jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

........................................................................................................

Dnia 12 marca 2015r. w szkole gościliśmy panią Elżbietę Zielińską - absolwentkę z 1978r.

Pani Elżbieta Zielińska z domu Kosiorek mieszka i pracuje w Łęcznej.

W latach 1978-1982 uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie, ul. Chopina, w klasie o profilu humanistycznym. Następnie uczyła się zaocznie  w Studium Wychowania Przedszkolnego w Lublinie. Ukończyła potem studia wyższe zawodowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie na kierunku pedagogika w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej ( rok ukończenia 1997).

W latach 2000-2002 studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii uzyskując tytuł magistra pedagogiki. W roku 2007 uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego.

W 1982 roku podjęła pracę w bibliotece szkolnej w Nowej Woli, zaś w latach 1983-1985 pracowała z dziećmi pięcioletnimi i sześcioletnimi w naszej szkole. Przez rok pracowała w Szkole Podstawowej w Podzamczu w gminie Mełgiew.

Od 1990 roku pracuje w Przedszkolu Publicznym nr4 w Łęcznej. Prowadzi obecnie grupę trzylatków. Wcześniej pracowała z dziećmi w przedziale wiekowym od 2,5 do 6 lat.

Pani Elżbieta wspominała naszą szkołę z sentymentem. Przyniosła zdjęcia z tamtych lat, które uczniowie z klasy piątej i szóstej oglądami z zaciekawieniem. Z trudem dzieci odnalazły naszego gościa z fotografii sprzed ponad 37 lat. W wielu przypadkach uczniowie poznawali swoich rodziców, ciocie i wujków. Gość opowiadał o swoich osiągnięciach sportowych z tamtych lat: tenis stołowy, jazda szybka na lodzie, skok w dal i wzwyż. Na jednym ze zdjęć pani Elżbieta gra na skrzypcach w zespole muzycznym.

W trakcie spotkania uczniowie bawili się razem z gościem w zabawę przedszkolną, która dostarczyła wiele śmiechu i radości uczniom.

Trzeba przyznać, że nasz dzisiejszy gość, to gość z uśmiechem na buzi.

Ciepło wspominała nauczycieli, koleżanki i kolegów z tamtych lat. Obecnie pracuje, cieszy się rodziną i realizuje swoje zainteresowania: dobra książka, zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce ( szczególnie Kraków jest bliski Jej sercu i polskie góry).

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Emilia Kobyłka podziękowała

za wizytę w naszej szkole i życzyła pani Elżbiecie wszystkiego najlepszego wręczając bukiet kwiatów. Wzruszony gość obdarował zebranych na spotkaniu uczniów cukierkami.

Potem wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Na zakończenie wizyty pani Elżbieta Zielińska wpisała się do Księgi Pamiątkowej Absolwentów.


...................................................................................................

W dniu 04 lutego 2015r. gościem w naszej szkole był pan Tadeusz Budzyński - absolwent z 1983 roku, mieszkający z rodziną w Zamościu.

Mimo ferii na spotkanie przybyli uczniowie z klasy piątej i szóstej.

Pan Tadeusz Budzyński rozpoczął naukę w 1975 roku. Miło wspomina czasy szkolne,  w tym nauczycieli, kolegów z klasy, olimpiady przedmiotowe ( matematyczna, chemiczna, fizyczna), w których brał udział oraz lodowisko na boisku szkolnym.

Pan Tadeusz Budzyński kończył kolejno szkoły:

1983-1986 Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Lubartowie

1986-1989 Technikum Mechaniczne w Lublinie

1989-1994 Studia dzienne - chemia na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej  w Lublinie

1999 - 2001  studia podyplomowe w zakresie fizyki z informatyką w Rzeszowie.

Pomiędzy lub w czasie nauki pracował min. na budowie w Lublinie, w filii  Akademii Rolniczej  w Zamościu, prowadził własną działalność.

W 1999 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel. Pracował na wszystkich etapach edukacyjnych, począwszy od szkoły podstawowej przez gimnazjum i w końcu w szkole ponadgimnazjalnej. Obecnie uczy informatyki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  w Zamościu.

Pasją naszego absolwenta są podróże po Polsce.  Szczególnie miło wspomina też wyjazdy zagraniczne, które dokumentuje zdjęciami.

Zwiedził Austrię, Włochy, Węgry, Niemcy, Francję, Holandię, Słowenię, Chorwację, Czechy, Słowację, Grecję oraz Belgię.

Gość obdarował zgromadzonych uczniów figurkami wykonanymi w drukarce oraz słodyczami. Na pamiątkę spotkania zostawił w szkole album o Zamościu, zapraszając jednocześnie do tego pięknego miasta zwanego miastem idealnym.

Na zakończenie spotkania przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Emilka Kobyłka podziękowała gościowi za wizytę i wręczyła bukiet kwiatów.

Następnie pan Tadeusz Budzyński wpisał się do Księgi Absolwentów.


.............................................................................................

Dnia 14 stycznia 2015r.  odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Nasi absolwenci i ich losy".

Zaproszenie na spotkanie przyjął dr Rafał Kobyłka, absolwent naszej szkoły

z 1997r.

Rafał Kobyłka ukończył fizykę komputerową na Wydziale Matematyki, Fizyki

i Informatyki UMCS w Lublinie w 2007 r.

Tytuł pracy magisterskiej: "Kosmologiczne czarne dziury".

W latach 2007-2012 studiował w Instytucie Agrofizyki

im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie.

Tytuł doktora uzyskał 16 marca 2012 r. obroną pracy:" Modelowanie obciążenia obiektów zanurzonych w ziarnie pszenicy".

Do dzisiaj Instytut Agrofizyki PAN jest miejscem pracy dr Rafała Kobyłki.

Rafał Kobyłka publikuje w prestiżowych technologicznych czasopismach naukowych.

Często wyjeżdża na konferencje naukowe. Był w Czechach (Praga), Hiszpanii (Walencja), Wielkiej Brytanii ( Birmingham), Niemczech (Norymberga), Chinach (Pekin).

Podróżuje też turystycznie. Zwiedził Francję, Łotwę, Estonię, Szwajcarię, Słowację, Czechy, Turcję, Bułgarię, Ukrainę (Krym), Maltę, Portugalię, Finlandię, Norwegię

i Włochy.  Zdjęcia ze swoich podróży ( w tym zdjęcie na tle muru chińskiego) przedstawił naszym uczniom w prezentacji komputerowej.

Nasz absolwent wpisał się do Księgi Pamiątkowej.

Emilia Kobyłka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, podziękowała gościowi

za wizytę w naszej szkole i życzyła wszelkiej pomyślności.

.....................................................................................................

W dniu 17 listopada 2014r.odbyło się spotkanie z panią Beatą Plewką - dyrektorem Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej w ramach programu "Nasi absolwenci i ich losy".

Pani Beata Plewka z.d. Grzegorczyk pochodzi z Czerniejowa. Naszą szkołę ukończyła w 1985 roku. Jest absolwentką geografii UMCS w Lublinie, studiów podyplomowych z matematyki z elementami informatyki Politechniki Lubelskiej i studiów podyplomowych z techniki z informatyką UMCS w Lublinie.

Pani Beata Plewka w czasie spotkania z uczniami klasy piątej i szóstej wspominała chwile spędzone w murach naszej szkoły. Mówiła o swych marzeniach z lat szkolnych, wspominała nauczycieli, opowiedziała swoją drogę w kontekście nauki: szkoła podstawowa, liceum, studia magisterskie, podyplomowe -  w sumie 28 lat nauki. Zaskoczeniem dla zebranych uczniów były informacje na temat osiągnięć sportowych gościa na poziomie gminy, powiatu i województwa. Warto wspomnieć, że będąc w klasie piątej Beata Grzegorczyk zajęła pierwsze miejsce w województwie w sztafecie dziewcząt 4x100m w jeździe szybkiej na lodzie, pierwsze miejsce w województwie w biegach przełajowych na 800m, trzecie miejsce indywidualnie w jeździe szybkiej na lodzie na etapie makroregionu ( w Polsce było 5 makroregionów). Przez długi okres czasu była niepokonana w skoku w dal w szkole z wynikiem 4.28m. To tylko niektóre osiągnięcia sportowe obecnej pani dyrektor Gimnazjum.

Liczne pytania uczniów do pani dyrektor dotyczyły szczególnie Gimnazjum, do którego wybierają się już w następnym roku uczniowie klasy szóstej.

Na zakończenie spotkania przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Emilia Kobyłka podziękowała pani dyrektor Beacie Plewce za przyjęcie zaproszenia i wręczyła kwiaty.

Po spotkaniu pani Beata Plewka wpisała się do Księgi Pamiątkowej Absolwentów Szkoły.

...............................................................................................

W dniu 21 października 2014r.gościliśmy w szkole pana Edwarda Marzędę.

Nikt nie wie więcej o historii Nowej Woli niż On. Od lat mieszka w Lublinie. Często bywa w Nowej Woli.  Jest współautorem dziejów Nowej Woli w ostatnio wydanej monografii gminy Serniki.

Pan Edward Marzęda jest absolwentem naszej podstawówki z 1958 roku. Ukończył Technikum Przemysłu Skórzanego w Starogardzie Gdańskim i Politechnikę w Brnie ( dawna Czechosłowacja). Zawodowo był związany z Zakładami Przemysłu Skórzanego w Lublinie.

Pasją pana Edwarda są podróże. Dobrze poznał Czechy i Słowację. Zwiedził Izrael, Egipt, Włochy, Bułgarię, Turcję, Szwajcarię, Hiszpanię, Portugalię, Francję, Białoruś i Skandynawię. Był w Soczi, Jałcie, Moskwie, Wilnie, Lwowie i w wielu innych ciekawych miejscach. Podróże dokumentuje filmami, zdjęciami i wspomnieniami. Świetnie zna język czeski - ma uprawnienia do tłumaczeń tekstów technicznych w tym języku. Był też przewodnikiem miasta Lublina.

Pan Edward Marzęda znalazł czas, by spotkać się z nami i wspomnieć wieś i szkołę sprzed lat. Wpisał się do Kroniki Szkoły. Uczennica klasy szóstej - Zuzanna, w imieniu zgromadzonych na spotkaniu, podziękowała kwiatami za wizytę i życzyła wszelkiej pomyślności.

My życzymy panu Edwardowi zdrowia w kontynuowaniu swoich zainteresowań.

Na spotkaniu byli obecni uczniowie klasy piątej i szóstej.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu: "Nasi absolwenci i ich losy".